PROMENY BYDLENI KOMPLEXNÍ SPRÁVA BYTOVÝCH DOMŮ ,,BYDLETE V POHODLÍ A STAROSTI NECHEJTE NA NÁS“

REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ

V prvé řadě je důležité si uvědomit, jaké všechny opravy Váš dům potřebuje. Nejjednodušší způsob je vzít papír a tužku, projít dům od sklepa až na půdu, a sepsat si všechno, co je na domě špatně. Udělat si takovou vlastní analýzu objektu, která vás nebude stát nic víc, než jen trochu času.

Pokud přemýšlíte o rekonstrukci, neměli byste ji dělat proto, že dostanete dotaci. Dotace je jen jakási třešnička na dortu. Rekonstrukci děláte, abyste si zvýšili komfort bydlení, snížili energetickou náročnost a zafixovali si výdaje spojené s domem.

Jakmile si sestavíte kompletní seznam všech oprav, je třeba se zamyslet. Rekonstrukci můžete udělat buď komplexně a najednou (to však ve většině případů zahrnuje úvěr), nebo můžete opravy dělat dělat postupně tak, jak si na ně našetříte. Komplexní rekonstrukce je jednoznačně lepší řešení. Dům budete mít opravený hned celý a úvěr lze v současné době nastavit takovým způsobem, aby dům a jeho obyvatele nijak výrazně nezatížil do budoucna. Bonusem jsou právě ty zmiňované úspory na teple. Výhody komplexní rekonstrukce pociťujete ihned. I některé dotační projekty jsou nastavené tak, že jejich poskytnutí je podmíněno komplexnosti. Je to tak postaveno proto, aby nedocházelo k polovičatým řešením a velmi často uspořádaným dílčím opravám, které ve výsledku stojí mnohonásobně více peněz a nepřináší lidem žádný užitek. Představte si například kolikrát budete muset nechat zpracovávat průkaz energetické náročnosti budovy, pokud budete každý rok zateplovat jednu stěnu domu? Kolikrát budete muset nechat postavit lešení? Jak dlouho budete mít kolem domu staveniště?

            

 

VÍCE INFORMACÍ O REVITALIZACI BYTOVÝCH DOMŮ SE DOZVÍTE NA STRÁNKÁCH

http://eurorevit.cz/